2025. január

2025. január 29-én tartotta ülését az Egyetem Szenátusa, amely az alábbi hallgatókat érintő döntéseket hozta:

A 1. napirendi pontban a Szenátus első helyre rangsorolta dr. Budai Balázs Benjámin pályázatát az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar Közszervezési és Infotechnológiai Tanszék egyetemi tanári beosztására vonatkozóan.

A 2. napirendi pontban Szenátus döntött arról, hogy a Nemeskürty István Tanárképző Karon működő Hallgatói Tanulmányi, Vizsga- és Szociális Ügyek Bizottságába Blankó Miklóst, Turkovics Esztert, Deák Melinda Zórát és Rózsa István Ádámot bízza meg 2025. január 30. napjától számított 3 évre, azaz 2028. január 29. napjáig.

A Szenátus döntött arról is, hogy a Nemeskürty István Tanárképző Karon működő Kreditátviteli és Validációs Bizottságba Dr. Csárdás Lászlót, Dr. Halbritter Andrást, Dr. Köő Artúrt, Dr. Seres Dánielt, Turkovics Esztert és Rózsa István Ádámot bízza meg 2025. január 30. napjától számított 3 évre, azaz 2028. január 29. napjáig.

A további Szenátus döntött arról, hogy a Rendészettudományi Karon működő Hallgatói Tanulmányi, Vizsga- és Szociális Ügyek Bizottságába Zsámbokiné dr. Ficskovszky Ágnest bízza meg mandátumának lejártáig, azaz 2026. június 13. napjáig, ezzel egyidejűleg dr. Magasvári Adrienn megbízása megszűnik.

3. napirendi pontban a Szenátus döntött arról, hogy az Egyetemi Esélyegyenlőségi Bizottságban Ceglédi Szabolcs megbízása megszűnik, és helyette mandátumának lejártáig, azaz 2025. szeptember 30. napjáig a Bizottság tagjaként Körmendi Ágnest bízza meg.

 A 4. napirendi pontban a Szenátus elfogadta a közigazgatás-szervező alapképzési szak ajánlott tantervét; a nemzetközi igazgatási alapképzési szak ajánlott tantervét; az International Public Service Management alapképzési szak ajánlott tantervét; az államtudományi osztatlan szak ajánlott tantervét; a kiberbiztonsági mesterképzési szak ajánlott tantervét; az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar alapképzési szintű szabadon választható tantárgyi kínálatának módosítását; az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar mesterképzési szintű szabadon választható tantárgyi kínálatának módosítását.

 A 6. napirendi pontban a Szenátus döntött a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzat módosításáról, így bevezetésre kerül a kollégiumi felvételi eljáráshoz szükséges rendezvénylátogatási pontrendszer bevezetése.

Ezzel kapcsolatban az alábbi tájékoztatást szeretnénk nyújtani:

Az új szabályzat 61. § (3) b) pontja szerint kollégiumi férőhelyre az a felsőbb évfolyamon tanulmányokat folytató hallgató pályázhat, aki az utolsó két aktív tanulmányi félévében igazoltan részt vett legalább 25 pontot érő, Egyetem által szervezett programon. Az Egyetem legkésőbb az adott program időpontja előtt 15 nappal az Egyetem eseménynaptárában tájékoztatja az érdeklődő hallgatókat a meghatározott programról, továbbá a hallgatók számára maximálisan biztosított regisztrációs helyek számáról., illetve az eseményen való részvételért cserébe járó pontról. A 2024/2025. tanév II. tanulmányi félévétől kezdve az egy eseményen való részvételért a hallgatók 1,2,3, illetve 5 pontban részesülhetnek alkalmanként, melynek értéke programonként eltérő.

Az ezzel kapcsolatos pontos információkról a későbbiekben külön posztban tájékoztatunk benneteket.

Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a LudEvent felületen egy eseménynél feltüntetésre kerül, hogy hány pontot ér, ezek alapján fogtok tudni számolni.

A szabályzat rendelkezései a 2025/2026. tanév I. tanulmányi félévére vonatkozóan meghirdetett kollégiumi felvételi eljárásban alkalmazandóak először azzal, hogy a 2024/2025. tanév II. tanulmányi félévben legalább 10 pontot érő programon szükséges igazoltan részt venni.

Felhívjuk ezzel kapcsolatban a figyelmeteket, hogy a 2024./2025. tanév I. tanulmányi félévében szerzett eseményeken való részvételért járó pontok nem számítanak bele a szükséges 10 pontba, ugyanakkor a felvételi eljárás során a közösség érdekében végzett és tudományos tevékenységre adható pontszámba továbbra is beleszámít és felvételi pontszám adható.

Speciális rendelkezések vonatkoznak a Rendészettudományi Kar tisztjelölt és kettős jogállású hallgatóira és a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar tisztjelölt hallgatói számára. A Rendészettudományi Kar tisztjelölt és kettős jogállású hallgatói legalább 15 pontot érő, az Egyetem által szervezett programon kötelesek részt venni. A Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar tisztjelölt hallgatóinak szállón történő elhelyezésére ezen előírások nem vonatkoznak.

Ne feledjétek, ahhoz, hogy a 2025/26-os tanévre meghirdetett kollégiumi felvételi eljárás során jogosultak legyetek kollégiumi férőhelyre pályázni, a 2024/25-ös tanév II. szemeszterében részt kell vennetek legalább 10 pont értékű eseményen.

Fontos tudnivaló:

A rendezvények pontértéke csak a küszöbkritérium elérésekor számít, vagyis ennek elérésével váltok jogosulttá kollégiumi férőhelyre pályázni. A HTJSZ-ben szereplő kollégiumi felvételi pontrendszer rendezvénylátogatásért adható pontértéke nem módosult, tehát a közösségi pontok kiszámítása ettől független. A rendezvényen való részvétel elszámolhatóságához minden rendezvény esetén az "NKE hallgató" fül alatt szükséges regisztrálnotok!

Mit jelent ez a gyakorlatban?

Ha például részt vesztek öt darab, egyenként 5 pontos eseményen, az 25 pontnak számít a küszöbkritériumnál, így jogosultak lesztek pályázat benyújtására. Viszont a közösségi pontérték számításnál ez csak 5 pontnak számít, nem pedig 25-nek, az alkalmanként adható 1 pontot figyelembe véve. Ugyanakkor például 25 darab, egyenként 1 pontos eseményen való részvétel a küszöbkritérium teljesítése mellett 25 darab közösségi pontot jelent.

A HTJSZ 61. § (3) bekezdés b) pontja alapján Kollégiumi férőhelyre történő pályázat szempontjából figyelembe vehető rendezvények típusai és pontértékei:

5 pont – Központi kiemelt események (pl. Ludovika Fesztivál, Tanévnyitó).

3 pont – minden olyan nemzetközi, külföldi előadó részvételével megvalósuló esemény, amely a Széchenyi Díszteremben vagy a Szent László Kápolnában kerül megrendezésre és nem zártkörű.

2 pont – konferencia (hazai, nemzetközi), illetve miniszteri szintű egyéb rendezvény, amennyiben a szervező úgy ítéli meg tanévenként max. 15 rendezvényre alkalommal/szervezeti egység (karok, kutatóintézetek), tematikus szakmai napok, orientációs napok és expók, Ludovika Scholars nyílt előadásai.

1 pont – hazai előadás, hazai előadás-sorozat, jótékonysági esemény, workshop (hazai), kerekasztal-beszélgetés (hazai), könyvbemutató: külsős kiadó, Ludovika Egyetemi Kiadó; verseny, vetélkedő, vitaest, OTDK ITDK, TDK események/eredményhirdetés nem versenyző résztvevői, kulturális esemény.

Egyéb tudnivalók:

- A felsorolásban nem szereplő rendezvényeken történő részvételért nem számolható el pont.

- A pontok számítása a LudEvent felületen, az esemény címkéi között feltüntetett adatok szerint történik.

- A zártkörű események nem számítanak pontszerző eseménynek.

- A szakkollégiumi események a fenti felsorolásba besorolható eseményei pontszerzőnek minősülnek mindazon résztvevők számára, akik nem az adott szakkollégium tagjai.