ÁNTK Hallgatói Önkormányzat
Elérhetőségek:
Facebook oldal: https://www.facebook.com/nke.antk.hok/
Központi e-mail cím: antk-hok@uni-nke.hu
Instagram oldal: https://www.instagram.com/nkeantkhok/
Irodánk: 1089 Budapest, Orczy út 1. F13
A választmány tagjai:
Kamrás István | ÁTMA IV.
Elnök
Szabó Zsanett | ÁTMA II.
Tanulmányi ügyekért felelős alelnök
Vadász Dávid | ÁTMA II.
Kollégiumi ügyekért felelős alelnök
Ficzere Norman János | ÁTMA II.
Gazdálkodási- és szociális ügyekért felelős alelnök
Ficzere.Norman.Janos@uni-nke.hu
Veress Balázs | ÁTMA IV.
Rendezvényszervező referens
Veress.Balazs.Attila@uni-nke.hu
Szabó Renáta | Közig BA III.
Kommunikációs referens
Nemes Lídia Kamilla | NIG. III.
Nemzetközi referens
Nemes.Lidia.Kamilla@uni-nke.hu
Seres Johanna | Közig BA II.
Adminisztrációs referens
Gáspár Boglárka | NKK. I.
Választmányi képviselő
Strobl Orsolya | ÁTMA II.
Választmányi képviselő
Treszkony Péter | ÁTMA I.
Választmányi képviselő
Pozsa Dávid Péter | Közig BA. I.
Választmányi képviselő
Lédeczi Barbara | Közig BA. I.
Választmányi képviselő
Mit is takar a „HÖK” rövidítés?
A Hallgatói Önkormányzat a hallgatók által irányított érdekképviseleti szervezeti egység, amely egyetemi (EHÖK) és kari (HÖK) szinten is működik. Magába foglalja az egyetem polgárait, akik passzív tagként választják meg a választmány tagjait, akik aktívan vesznek részt az egyetemi közélet alakításában. A Hallgatói Önkormányzat célja, hogy segítse a hallgatókat, legyen szó akár tanulmányi, szociális, vagy kollégiumi ügyekről, akár kulturális és szórakozási lehetőségek biztosításáról.
Mi a HÖK feladata?
Minden felsőfokú intézmény rendelkezik hallgatói önkormányzattal, amely tagjai érdekképviseleti tevékenységük során megoldást találnak a hallgatókat érintő problémákra; hidat képeznek a hallgatók és az egyetemi oktatók között, valamint az egyetem és a kar vezetőségével együtt a döntéshozó szervekben (pl. Kari Tanács, Szenátus) képviselik a hallgatók érdekeit. A hivatalos ügyek intézése mellett a HÖK feladata a közösségépítő programok szervezése is, amelynek elsődleges célja a hallgatók egyetemi éveinek felejthetetlenné tétele.
Mi a feladata a HÖK bizottságainak?
A HÖK munkáját jelenleg hat bizottság segíti:
- Diákjóléti;
- Kollégiumi;
- Kommunikációs és Média;
- Tanulmányi;
- Rendezvény;
- Nemzetközi
A bizottsági tagok és a választmány együtt szoros közösséget alkot; a közös munka eredményeként életre szóló barátságokat, örök emlékeket és szakmai tapasztalatot is szereznek a hallgatók.
A bizottságok segítségével bonyolítja le a HÖK a kollégiumi felvételt, a támogatások és ösztöndíjak odaítélését, a rendezvények szervezését, valamint általuk folyamatos kapcsolatban állunk a Tanulmányi Osztállyal, a pénzügyeket intéző Kontrolling Csoporttal és a kollégiumi referenssel. A HÖK-ön belül még számos bizottság működik, amelynek tagjaihoz az adott problémával, kérdéssel bármikor fordulhattok. A Bizottságok fül alatt találjátok meg a részletes tevékenységeket.
Kik is a HÖK-ösök?
Mi is hallgatók vagyunk, suliba járunk, vizsgázunk, néha csúszunk, részt veszünk a közösségi életben, és ami a legfontosabb, nap, mint nap azért teszünk, hogy a hallgatótársaink minél gördülékenyebben és eredményesebben éljék át az egyetemi éveiket. A saját bőrünkön tapasztaljuk mi is azokat a problémákat, amelyekkel ti is találkozhattok, így képesek vagyunk gyorsan reagálni és megfelelő eszközökkel – a kar oktatóival és munkatársaival együttműködve – azonnali megoldásokat találni. Minden évben, az őszi félév elején kerül sor a választásra, ahol minden karunkon tanuló hallgató választó és választható. A választás folyamata során a jelöltek igyekeznek bizonyítani, hogy miért ők a legmegfelelőbbek az évfolyamok képviseletére. A választás után a HÖK választmánya belső szavazással dönt az elnök és alelnökök, valamint a különböző területekért felelős referensek személyéről. Amennyiben téged is érdekelnek a hallgatótársaid, kövesd figyelemmel a hivatalos kommunikációs csatornáinkat, ahol a részletekkel jelentkezni fogunk a következő választás előtt!
A rövid bemutatás végezetével csak három dolgot kérünk tőletek, amely a mi munkánkat is segíti: bizalmat, türelmet, lelkesedést. Együtt! Veletek!
NKE ÁNTK HÖK