Teljes körű kollégiumi elhagyási rendelkezés lépett érvénybe

Az egyetem kollégiumaiban való elhelyezés a járványügyi helyzetre tekintettel a mai naptól visszavonásig nem megengedett. Ez alól kivételt képeznek a rektori méltánylást érdemlő esetek és azon RTK-s és HHK-s hallgatók, akiket a Magyar Honvédség vagy valamely rendvédelmi szerv a veszélyhelyzetre tekintettel mozgósít. A kollégium elhagyásával kapcsolatos részletek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Járványügyi Operatív Törzs iránymutatása szerint az alábbiak.

A hétvégi kormányzati intézkedések és a járványügyi helyzet fokozódása okán

• ·         a személyes tárgyak a zárható szekrényekben SEM maradhatnakazaz a kollégistáknak teljes körűen ki kell pakolniuk személyes tárgyaikat;
  • ·         a kiköltözés után a szobákban és egyéb helyiségekben hagyott tárgyakért a kollégium felelősséget nem vállal;
  • ·         azon hallgatók, akik a megadott határidőig nem költöznek ki a kollégiumból, a kiköltözési határidő lejárta után nem léphetnek be a kollégium területére.

Rektori méltánylással kapcsolatos információk:

o   Benyújtási határidő: 2020. március 16. 23:59

o   Kérelem formája: Elektronikus levél, a méltánylást igazoló dokumentumok csatolásával.

o   Benyújtás helye: ot@uni-nke.hu

o   Elbírálás módja: folyamatos

o   Elbírálás határideje: 2020. március 17. 12:00

o   Kiértesítés módja: Elektronikus levél

o   Nyomatékosan felhívjuk a figyelmetek, hogy Rektori engedély a veszélyhelyzetre való tekintettel csak nagyon nyomós, valódi és dokumentumokkal alátámasztott indok alapján adható ki.

A kollégium elhagyásával kapcsolatos intézkedések:

Fontos: szeretnénk emlékeztetni Benneteket, hogy a kollégium elhagyásával a kollégiumi jogviszony nem szűnik meg, hanem előre nem látható ideig szünetel. A szünetelés idejére a kollégiumi díj nem kerül kiírásra. A márciusi használattal arányos kollégiumi díj megfizetésére vonatkozóan 2020. március 20-áig kapnak információt.

Kiköltözési határidő:         a lehető leghamarabb, de legkésőbb 2020. március 20. 16:30

Kiköltözés ideje:                 2020. március 15-19: 8:00-18:00 között

2020. március 20.: 8:00-16:30 között

Kiköltözés menete:

• ·         parkolási igényt nem szükséges jelezni, minden kiköltöző beállhat a parkolóba;
  • ·         a szobát, a hűtőszekrényt és a mikrohullámi sütőt kiköltözéskor ki kell takarítani;
  • ·         az irodában (Orczy Úti Kollégium F 03-as iroda) ki kell jelentkezni, de a rendkívüli helyzetre tekintettel a költözést megelőző szobaleltár vagy szobaátvételt nem kell elvégezni, a szobákat esetenként ellenőrizzük;
  •

Amennyiben a kiköltözés menetével kapcsolatban további információra van szükséges, úgy kérem, hogy keressen az alábbi elérhetőségen: kollegium@uni-nke.hu

A kialakult helyzetben szigorúan követnünk kell a kormányzati intézkedéseket és mindent meg kell tennünk a legkörültekintőbb járványügyi intézkedések megvalósítása érdekében. Kérjük minden kollégista megértését és konstruktív együttműködését a fentiek végrehajtásához.