Hallgatói önkormányzati sikerek az ITDK-n

A 2017/2018-as tanév tavaszi félévében az Egyetem valamennyi Karán megrendezésre kerülő Intézményi Tudományos Diákköri Konferencián előkelő helyen szerepeltek a hallgatói önkormányzatok képviselői. Összegyetemi eredményt vizsgálva elmondható, hogy az NKE öt karának hallgatói, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat, valamint a kari HÖK-ök képviselői közül egy első helyezést és két második helyezést sikerült magukénak tudniuk, egy különdíjat, valamint egy legjobb opponensi elismerést. Kari lebontásban ez azt jelenti, hogy az Államtudományi és Közigazgatási Kar kari hallgatói önkormányzatának egy tagja első lett az ITDK-án, egy másik tag pedig második, míg ugyanezen kar két további hallgatója, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke második helyezést, az irodavezetője pedig a legjobb opponensi elismerést érdemelte ki teljesítményével. A Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar hallgatói önkormányzatának egy tagja különdíjban részesült munkája elismeréséül.

Államtudományi és Közigazgatási Kar

• Petrezselyem Nóra, I. helyezett, dolgozatának címe: Az óvóhelyek története és jelenkori feljesztési lehetőségei Budapesten
  • Kosztrihán Dávid, II. helyezett, dolgozatának címe: Magyarország félprezidenciális kormányformájának realitása - a Miniszterelnökség szerepének és működési mechanizmusainak tükrében
  • Böszörményi Balázs II. helyezett: Utánpótlás a közigazgatásban? A Nemzeti Közszolgálati Egyetem által kibocsátott közigazgatási diplomák hazsnosulása a munkaerőpiacon