Ilyen volt a 2018-as Gyűrűavató Bálunk

2018. május 3-án a Honvéd Kulturális Központban avathatták fel ünnepélyes keretek között a végzős hallgatók gyűrűiket. A hagyományokhoz híven idén hatodik alkalommal került megrendezésre az NKE Gyűrűavató bál.

Dr. Kovács Gábor r. dandártábornok, Egyetemünk oktatási rektorhelyettese köszöntő beszédében kiemelte, hogy a gyűrűavatón felavatott gyűrűk a végzős hallgatók státuszát jelzik.  Ezt követően a végzős hallgatók palotás nyitótáncot mutattak be. A koreográfiát Kállai Ákos rendezte és tanította be a táncosoknak. A bálon a pohárköszöntőt Kosztrihán Dávid, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke mondta. Az estéről elmondta, hogy a hallgatók búcsút intenek az egyetemnek, összegzik az itt töltött éveket, értékelik a megkötött barátságokat és visszatekintenek arra, mi az, amit itt tanultak. Gyűrűiket egy pohár pezsgővel avathatták fel végzős hallgatóink, majd állófogadáson vehettek részt. Az est fénypontjaként áttáncolhatták az éjszakát. A jó hangulatról a Hevesi Happy Band gondoskodott.

Sok sikert kívánunk Végzős Hallgatóinknak!

Fotó: EHÖK