Ide is eljutottunk: Plitvicei – tavak

Május első szombatján Horvátországba az UNESCO világörökségi listáján is megtalálható Plitvicei - tavakhoz utazhattak az NKE hallgatói az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat szervezésében megvalósuló kirándulás alkalmával.

Az NKE EHÖK egynapos kirándulást szervezetett az egyetemi polgárok részére. A nagy népszerűségnek örvendő úti cél miatt a kezdetben 60 főre tervezett program részvételi helyei bővítésre is kerültek, így végül 75 egyetemi, valamint külsős személy foglalhatott helyet a buszon és indulhatott el péntek este. Másnap reggel 9-kor érkeztek meg a résztvevők a Nemzeti Parkhoz. A belépőjegy megválása után eldönthették, hogy csoportosan idegenvezetővel vagy maguk járják be és fedezik fel a lépcsőzetesen elhelyezkedő tavak gyönyörű és hatalmas vidékét. A kiránduláson részt vett hallgatók végigjárhatták a kijelölt gyalogtúra-ösvényeket és hajóra is szállhattak, hogy a kilencvenkét vízeséssel összekötött, tizenhat kisebb-nagyobb tavak alkotta tórendszert megcsodálhassák. A vízeséseket 134 méter szintkülönbségen figyelhették meg, eljuthattak egyaránt a 637 méter magason található, a legmagasabb tó néven elhíresült Proscanski-tóhoz, valamint a legalsó 503 méter magasan megtalálható tóhoz is. Az ott töltött hat óra alatt akár a park teljes területét, azaz 20 000 hektárt is barangolhattak az érdekelődők. A kezdeti esős idő ellenére a kirándulás jó hangulatban telt; ahogy pedig elállt az eső, a hallgatók kedvükre fotózhatták a természeti látványosságokat. A hazaindulásra az esti órákban került sor.

Fotó: EHÖK