HÖOK Tehetségmentor Program - Jelentkezz Te is mentornak!

Kedves Hallgatótársunk!

Jelentkezz Te is Tehetségmentornak!

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája kiemelt célként jelölte meg, hogy új impulzusokat vigyen a hazai tehetséggondozás mindennapjaiba, és az európai trendeket figyelembe véve segítse, korszerűsítse, nemzetközi szinten pedig versenyképesebbé tegye azt. A hazai tehetségek egy része már a középiskolát követő továbbtanulás, pályaválasztás során elvész, ezért fontosnak tartottuk egy olyan kortárssegítő hálózat kiépítését, mely segít elérni és a felsőoktatásba történt bekerülést követően felkarolni a középiskolai tehetségeket. A program a jelenleg is jól működő gyakorlatok összefogásával járul hozzá a felsőoktatás eléréséhez. A Tehetségmentor Program centrumában azok a tehetséges hallgatók állnak, akiket már a középiskolában felfedeznek, és akiket a jövőben a Programnak köszönhetően az oktatók és a kutatók mellett kortárs mentorok is segítenek a felsőoktatásba történő beilleszkedésben és tehetségük kibontakoztatásában. Célunk, hogy végigkísérjük ezeket a fiatalokat a középiskolától egészen a doktori képzésig.

A Tehetségmentorok feladata:

-       Workshopok, orientációs órák megtartása a középiskolákban.

-       Kapcsolattartás a középiskolás diákokkal és vezető oktatóival.

-       Intézményi tehetségtérképek elkészítése.

-       Szakmai képzéseken való részvétel.

-       A tehetséges elsőéves hallgatók mentorálása, kiemelten az alábbi területeken:

·       a tehetséges elsőéves hallgatók zökkenőmentes beilleszkedésének segítése,

·       a felsőoktatási intézmény, és az abban működő Tehetséggondozással kapcsolatos intézmények bemutatása,

·       a mentoráltak szakmai tevékenységének segítése,

·       tanulmányi tanácsadás.

Téged keresünk ha:

-       Korábban részt vettél már valamilyen tehetséggondozással/közösségi munkával kapcsolatos programban (pl. Szakkollégium, TDK, Demonstrátori tevékenység, hallgatói képviselő)

-       Elhivatott vagy a kortárssegítés területén.

-       Megbízható és precíz vagy, valamint képes az önálló és a csapatban megvalósuló munkavégzésre is.

-       Szeretnél a részese lenni egy olyan csapatnak, amely kiemelt célja a tehetséges fiatalok segítése!

Amit kínálunk:

-       Szakmai képzések biztosítása.

-       Releváns szakmai tapasztalatok szerzése.

-       Ajánlólevél későbbi munkavállaláshoz.

-       A Tehetségmentorok tevékenységükért megbízási díjban részesülnek.

Amennyiben úgy érzed, alkalmas vagy a feladatra és szeretnél segíteni a hozzád hasonlóan tehetséges fiataloknak a középiskola és a felsőoktatás közötti híd átlépésében, jelentkezz Te is Tehetségmentornak az alábbi űrlap kitöltésével:

Jelentkezési időszak: 2021.09.28-tól - 2021.10.08-ig

Kérdésed van? Keresd bátran a program vezetőit az alábbi oldalon megadott elérhetőségeiken: http://tmp.hook.hu/kapcsolat

NKE EHÖK